06 / 26 / 2024
Новини Свят Слоновете се наричат ​​един друг по име

Слоновете се наричат ​​един друг по име

от infomax
0 коментари
Слоновете

Учени откриха още едно поведение на слоновете, което прилича на човешкото. Както се оказа, те се наричат ​​по име. Изследователи от Щатския университет в Колорадо успяха да запишат

470 уникални звуци на слонове в Кения, включително различни тътени и бръмчене, пише DailyMail.

„Използвайки машинно обучение, екипът установи, че „разговорите“ съдържат

уникална мелодия

в зависимост от това с кой слон комуникират. За да провери теорията си, че звуците съответстват на Слоновете различни имена, екипът ги възпроизвежда пред слонски стада и посоченият слон отговаря с звук или се приближи до високоговорителя“, казаха те в материала.

Следователно резултатите предполагат, че слоновете може да са способни на абстрактно мислене, което ги прави много по-социално сложни бозайници, отколкото се смяташе досега.

„Делфините и папагалите се наричат ​​един друг по име, като имитират зова на получателя. Обратно, нашите данни предполагат, че слоновете не разчитат на имитирането на зова на получателя, за да се обадят един на друг, което е по-подобно на начина, по който работят човешките имена“, каза водещият автор на изследването д-р Майкъл Пардо.

В допълнение, предишни изследвания са идентифицирали няколко начина, по които слоновете са подобни на хората, тъй като животните изразяват съпричастност,

чувстват се тъжни,

използват инструменти и отглеждат малките си в продължение на много години. В същото време последното откритие прави слоновете третото същество, което се обръщаа по име.

Слоновете „Изследователите записаха 101 отделни слона по време на 14-месечното си проучване в Националния резерват Самбуру и Националния парк Амбосели. Те използваха технология за машинно обучение, за да възпроизвеждат звуци на слонове един на друг, за да потвърдят, че използват имена, за да привлекат вниманието им. Технологията откри фини разлики в комуникация и акустична структура, за да се определи името на кой слон“, се добавя в историята.

Отбелязва се, че техните звуци предават много информация, включително лицето на животното, възраст, пол, емоционално състояние и контекст на поведение. Изследователите подозираха, че животните се разпознават, но за да потвърдят това, те пуснаха

записи,

на които слоновете реагираха „енергично“.

„Най-интригуващо беше нашето откритие, че слоновете не просто имитират звука, свързан с индивида, когото викат. Способността да се използват произволни звукови сигнали за други индивиди предполага, че други видове знаци или дескриптори може да съществуват в призивите на слонове.“ отбеляза CSU Walter Scott Младши сътрудник по инженерни науки Кърт Фриструп.

В същото време учените отбелязаха, че трябва да се направят повече изследвания, за да се определи дали слоновете назовават други обекти, с които взаимодействат ежедневно, като храна, вода и места.
Както УНИАН писа, ново изследване на древни коне показа, че хората са ги опитомили 1000 години по-късно, отколкото се смяташе досега. Конете първо са опитомени, за да консумират месото и млякото им, а след това да използват животните като превозни средства.

На свой ред журналистът-учен Карл Цимер каза, че

китовете имат своя собствена азбука

Според него учените се опитват да дешифрират текста на кашалотите, но не произвеждат същите мелодии, които пеят гърбатите китове.

„Не знаем за какво говорят. Може би обичат да говорят за пътуванията си на стотици и хиляди мили. Може би говорят за гигантския калмар, който са уловили снощи. Може би клюкарстват един за друг“, отбеляза изследователят.

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising