07 / 1 / 2024
Новини Свят Италия се завръща в Берлин 18 г. след последната спечелена Световна купа

Италия се завръща в Берлин 18 г. след последната спечелена Световна купа

Съпругата на Дзакани: "Йе-йе, любов моя"

от infomax
0 коментари

Италия

Италия се завръща в Берлин 18 години след последната спечелена Световна купа през 2006 г.  Това стана благодарение на гол на Закани. Така адзурите се озоваха на осминафиналите на Олимпиащадион,  където ще се изправят  срещу Швейцария, пише Кориере дела сера.

Цяла Италия ликува след драматичния мач, дори вече мечтае за титлата.

Матиа Дзакани, който изравни за Италия в осмата минута на добавеното време е спряган за новия Дел Пиеро или Паоло Роси.

Chiara Nasti„Йе-йе, любов моя“ , написа инфлуенсърката и съпругата на нападателя на Лацио Киара Насти в Instagram.

«Това е неописуема емоция, вечер, която никога няма да забравя „, са думите на Матиа Закани, който „избра“ най-деликатния мач за първия си гол за Италия. “ Бяхме добри, направихме страхотно  второ полувреме, заслужаваме това равенство. Мисля, че треньорът беше добър в създаването на тази група, той направи необходимо и ние ще се опитаме да му се отплатим на терена.“

„Голът в 98-ата минута? Ние винаги вярваме в това в днешния футбол. В нашите мачове има нелогични неща, много неща още трябва да се оправят „, това са първите думи на Лучано Спалети пред микрофоните на Райспорт при последния съдийски сигнал на Италия – Хърватия „.

БТА, Боян Денчев

Хърватия и Италия завършиха 1:1 в двубой от група „В“ на Евро 2024. Лука Модрич откри резултата в 55-ата минута, а секунди преди това той пропусна дузпа. Матиа Дзакани изравни за Италия в осмата минута на добавеното време на срещата. Така хората на Златко Далич заеха трета позиция в групата с актив от 2 точки и имат минимални шансове да продължат напред, докато Италия остана втори с 4 пункта. Действащият Европейски шампион си осигури сблъсък с Швейцария на 1/8-финалите. Двубоят е на 29 юни от 19:00 часа в Берлин.

След резултатите от тази група място в следващата фаза си осигуриха – Нидерландия, Франция и Англия.

Капитанът на Хърватия Лука Модрич е 38 години и 289 дни и стана най-възрастният футболист, отбелязал гол в мач от Европейско първенство. Той счупи рекорда на австриеца Ивица Вастич, който беше на 38 години и 257 дни в мач с Полша на Евро 2008. Модрич записа 178 срещи за Хърватия и отбеляза 26 попадения.

Хърватия започна по-активно срещата и още в 5-ата минута Лука Сучич тества уменията на Джанлуиджи Донарума, който изби в корнер.

В последствие играта бе изравнена, като и двата тима опитваха да изненадат противника с постепенни атаки.

В 28-ата минута Алесандро Бастони бе изпуснат от защитата на Хърватия и нанесе удар с глава от няколко метра, но Доминик Ливакович блесна със зашеметяващо спасяване.

Само три минути по-късно Лука Модрич се изведен на добра позиция, но защитник се намеси в решителния момент.

До края на полувремето Лоренцо Пелегрини от Италия опита да затрудни Ливакович, но без успех. За Хърватия Марио Пашалич и Лука Модрич се разминаха с добри възможности.

Няколко минути след подновяването на играта Хърватия получи дузпа. Влезлият на почивката за Италия Давиде Фратези игра с ръка и съдията Дани Макели с помощта на ВАР отсъди наказателен удар. Зад топката застана Лука Модрич, но ударът му бе отразен от Донарума. Последва центриране в наказателното поле на италианците, където Анте Будимир стреля от непосредствена близост, а Донарума отново показа класа. При добавката обаче Лука Модрич не сбърка и даде аванс на Хърватия в 55-ата минута.

Италия опита веднага да отговори, като удар на Бастони с глава мина близо до напречната греда.

Футболистите на Лучано Спалети вдигнаха оборотите, но разчитаха предимно на центрирания, за да затруднят своя противник.

В 87-ата минута италианците създадоха отлична възможност за изравнителен гол. Федерико Киеза проби отдясно и отправи прострелно центриране, но Джанлука Скамака се размина с топката в малкото наказателно поле.

Драмата бе пълна в осмата минута на добавеното време на двубоя, когато резервата Матиа Дзакани успя да изравни резултата. Централният защитник Рикардо Калифиори проби през центъра и пусна пас към своя колега, който с диагонален удар направи безпомощен Ливакович.

Състави:

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Станишич, Йосип Шутало, Марин Понграчич, Йошко Гвардиол, Лука Модрич (80-Ловро Майер), Марсело Брозович, Матео Ковачич (70-Лука Иванушец), Лука Сучич (70-Иван Перишич), Андрей Крамарич (90-Йосип Юранович), Марио Пашалич (46-Анте Будимир)

Италия: Джанлуиджи Донарума, Джовани Ди Лоренцо, Алесандро Бастони, Рикардо Калафиори, Матео Дармиан (81-Матиа Дзакани), Николо Барела, Жоржиньо (81-Николо Фажоли), Джакомо Распадори (75-Джанлука Скамака), Лоренцо Пелегрини (46-Давиде Фратези), Федерико Димарко (57-Федерико Киеза), Матео Ретеги