05 / 17 / 2024
Новини Свят Анализатор: Европа трябва да се подготви за военна агресия на Русия

Анализатор: Европа трябва да се подготви за военна агресия на Русия

И то в момент, когато САЩ не могат да помогнат, смята авторитетен анализатор

от infomax
0 коментари
Анализатор: Европа трябва да се подготви за военна агресия на Русия

Европейските страни трябва да „увеличат инвестициите в производството на боеприпаси“ срещу военната заплаха от Русия, ако САЩ не успеят ефективно да подсилят Европа, се казва в доклад на Кралския институт на обединените служби (RUSI).

В статията си професор Джъстин Бронк,

старши научен сътрудник по авиационна и отбранителна научна технология в RUSI, твърди, че членовете на НАТО трябва да „принудят структурите да се противопоставят на ключови мисии, за да възпрат надеждно Русия да използва сблъсъка между САЩ и Китай в края на 2020 г. като възможност за нарушаване на член 5 в Европа.“

Бронк казва, че докато съюзниците от НАТО са „разбираемо загрижени за необходимостта да подкрепят Украйна“, редица краткосрочни проблеми са „отклонили политическото и общественото внимание от нарастващата опасност от още по-сериозен конфликт през следващите години“, предава УНИАН.
„Най-просто казано, Русия сега е поставила икономиката си на военна основа.

Производството на САЩ е недостатъчно,

за да попълни собствените си доставки и да задоволи нуждите на Украйна, а европейските страни се опитват да се справят с все по-опасна ситуация, като използват неустойчива мирновременна отбрана и индустриална позиция „, написа той.

Ученият предупреждава, че американската армия „се изправя все по-често пред заплаха, която не може да преодолее от китайските сили в Индо-тихоокеанския регион“, и в случай на сблъсък между двете страни „Европа ще остане уязвима от едновременна военна агресия от Русия“.

Професорът отбелязва, че Европа, с изключение на Полша, „не е успяла да направи необходимите инвестиции в увеличаване на индустриалното производство и разходите за отбрана“ и това се случва в момент, когато Китай е показал силен интерес да подкрепи Русия.

„По-важното е, че единственият правдоподобен сценарий, при който Русия би могла директно да атакува европейска страна от НАТО, би бил едновременно противопоставяне или действителен конфликт, който оставя силите на САЩ до голяма степен концентрирани в Индо-тихоокеанския регион“, пише той.

„В случай на такава

военна конфронтация с Китай

в средата до края на 2020-те години, Русия ще има силен стимул да се възползва от уникалната възможност да унищожи НАТО, докато Съединените щати няма да могат ефективно да укрепят Европа“, добави анализаторът.

Бронк пише, че за да овладеят тази едновременна заплаха, европейските страни, включително Обединеното кралство, „трябва спешно да инвестират в значително увеличаване на производствения капацитет за артилерийски боеприпаси, резервни части и ракети за противовъздушна отбрана“, необходими за поддържане на битката на Украйна. Тя също трябва да попълни собствените си „опасно изчерпани запаси“.

Белгийската армия изпитва такъв недостиг на боеприпаси и финансиране, че войниците „ще трябва да хвърлят камъни“ скоро след началото на всеки конфликт, каза Марк Тиес, бивш старши генерал.

Откакто Русия започна пълномащабно нахлуване в Украйна през 2022 г., западните правителства изпращат боеприпаси на Киев, за да му помогнат да отблъсне атаките на Москва и да укрепи защитата си.

#агресия#Русия

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 5 / 5. Брой гласове: 1

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising