04 / 28 / 2024
Новини България Иманяри дупчат родината за съкровища на царе и императори

Иманяри дупчат родината за съкровища на царе и императори

Край Асеновград търсят златната карета на Александър Велики

0 коментари
съкровище

Светослав Пинтев

Търсачи на съкровища обявиха официално преди време, че са открили 600 бъчви със златни монети, накити, и други предмети на обща стойност над 10 милиарда долара. Това, разбира се, не се случи у нас, защото тук никой не е луд да обяви намереното, за да му го прибере държавата.

„Такива идиоти в природата не съществуват”,

както казваше един литературен герой на име Остап. Казват го и иманярите.

Съкровището, за което стана дума е от времето на инките и е открито на 15 метра под земната повърхност на т.нар. остров на Робинзон Крузо, който принадлежи на Чили.

В България има още по-богати , твърдят иманярите. И твърдо вярват в това.

И по нашите земи цели тълпи от авантюристи, запалени по древността и скритите й в земята тайни, ровят за
съкровищата на древни владетели
Упоритостта им изглежда налудничава, но ако им го кажете, ще ви обяснят доста логично как техни колеги са изровили златни статуи, гърнета с жълтици и какво ли още не. 1 % да е вярно…. Дават примери и с намерените от археолозите най-значими златни съкровища, които тежат общо към 30 килограма, но са доста

по-скъпи от златния ни резерв,

който възлиза на около 40 тона. А говорим само за част от тях – Панагюрското, Варненския некропол, съкровищазлатната маска на тракийския цар Терес, открита в могилата „Светицата“, съкровищата от Вълчитрън, ювелирните шедьоври от Могиланската могила край Враца. „Това е само откритото официално, а то сигурно е много малка част от изровеното тайно”, категорични са те.
Затова търсят с настървение всякакви съкровища, най вече това на самия Александър Велики / 336 – 323 пр. Хр./ БелинташСред иманярите се говори упорито, че то е заровено някъде из известната местност Белинташ, над Асеновград и рано или късно ще излезе. Естествено, копането там не спира.
Мнозина от отлично запознатите с историята търсачи на антики смятат, че тук е било най-голямото светилище на тракийския жречески клан на бесите,от племето на сатрите, които по-късно се обособяват като отделна общност.
Истина е, че според летописците младия Александър получава предсказание, че ще завладее света именно в прочутия в древността храм на Дионис, за който се смята, че е бил нейде из Родопа .Историческите извори сочат, че

великият пълководец е идвал при оракула на бога

Според легендата Александър оставил на светилището златната си карета заедно с конете, както и много триножници от злато, сребро и бронз, което е много вероятно, защото си е било редно царете да обсипват със скъпоценности гадателя, който им е предсказал добри неща. Да не говорим, когато обещава да завладееш света, както е в случая.

Първи за храма споменава Херодот, който пише: „Сатрите, доколкото знам,не са били подчинени никога на никого и единствени от траките продължават да са и досега свободни; живеят високо в планините, които са покрити с всякакви гори и сняг, и са отлични воини. Те притежават прорицалището на Дионис, то се намира на висок връх в планината. Измежду сатрите с прорицанията в светилището се занимават бесите; жрица дава предсказания, точно както в Делфи; няма нищо различно“.
Друго сведение за прорицалището на Дионис от I век пр. Христа е оставил римския историк Светоний Транквил. В труда си си „Дванадесетте цезари“ той описва прорицанието, дадено там на бащата на първия римски император Октавиан Август, командвал легионите на републиката в Тракия: „“…Когато Октавиан, бащата на Август, водил войската си някъде из отдалечените части и в Свещената гора на Дионис се допитал до оракула на бога за сина си, било му потвърдено от жреците, че синът му ще бъде господар на целия свят, понеже, след като виното се разляло върху олтара, димът се издигнал нагоре над върха на светилището чак до небето – знамение като това, което получил и самият Александър Велики, когато принасял жертва на същия този олтар“.

Очаквайте утре: Къде търсят съкровищата на българските царе?

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 4.1 / 5. Брой гласове: 33

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising