Днес се навършват 10 години от опита за атентат срещу почетния председател на ДПС доктор Ахмед Доган. Една знакова дата, която и досега тъне в мистерия.
На 19 януари 2013 година , в разгара на VIII Национална конференция на ДПС, Октай Енимехмедов от Варна скочи на сцената и насочи газов пистолет към главата на почетния председател на партията, който държеше прощалната си реч. Оръжието засече и само кухо щракна.
Ахмед Доган панически бутна ръката на стрелеца, залата се развика, последва кратка схватка, при която Доган падна, а върху нападателя се нахвърли тогавашния секретар и настоящ председател на ДПС Мустафа Карадъйъ, след това и други депутати, които опитаха да линчуват младежа.
По-късно Слави Трифонов прочете в ефир писмо от „убиеца“, което развали за дълго отношенията му със Сокола. Личният пиар на Доган и на ДПС, Весислава Кръстева, която сега разбуни Народния театър, излезе с открито писмо, в което нарече Дългия „алчен“ и обеща да не го свързва повече с Ахмед Доган, когато моли за това.
В социалните мрежи се появиха разнопосочни мнения. Ето едно от тях.
Теодор Михайлов, Фейсбук
10 години от “атентата” срещу Доган в НДК.
На 19 януари 2013 г. докато лидерът на ДПС Ахмед Доган изнася доклада си пред Осмата конференция на ДПС, Октай Енимехмедов излиза на сцената и прави 2 неуспешни опита за изстрел с газов пистолет в главата му.
После старци разбойници го пребиват като куче, почти му свалят панталона и се чуват призиви да бъде убит.
Защо в този момент липсва НСО, която пази председателя тогава, остава най-голямата мистерия в случая.
После Октай изтърпява присъдата за (забележете) “за хулиганство и закана за убийство на почетния лидер на ДПС Ахмед Доган” от 3,6 г. за около 2 г.
Така и никога не става ясно кое го е накарало да се радикализира толкова, че да се реши на всичко това.
Изгледайте добре видеото. 4 месеца след него ДПС ще подкрепи БСП и с подкрепата на Атака ще съставят правителство, което малко след това ще издигне Делян Пеевски за шеф на ДАНС. После всички знаете какво се случи, но най-яркото си остава обирът на КТБ и активите ѝ с любезната подкрепа и на останалите политически сили, плюс прокуратурата, плюс присъдружните медии.
Голяма част от героите в онези събитията сега са в парламента, в Европарламента или са повишени в длъжност.
Някой би попитал дали всички тези събития имат връзка помежду си.
Обиден въпрос, нали?