05 / 16 / 2024
Новини България Почитаме проболия Христа светец! Хитлер получавал видения пред копието му

Почитаме проболия Христа светец! Хитлер получавал видения пред копието му

0 коментари
Почитаме проболия Христа светец! Хитлер получавал видения пред копието му

Светослав Пинтев

На 16 октомври почитаме паметта на свети Лонгин Стотник. Това е мъжът, който пробожда и убива за кратко Спасителя, а после става светец. Той е  центурион или стотник в римската войска по време на властването на император Тиберий Цезар (14 – 37 г. след Христа).

Смята се, че се е наричал Гай Касий Лонгиний, но в църковната традиция е известен само като Лонгин. Той е роден някъде из Мала Азия и вероятно вече като ветеран служи  в Юдея, когато римски управител там е  Пилат Понтийски и се разиграват събитията около Иисус.

На стотника и войниците му е възложено опазването на реда при екзекуцията и след нея.

Центурионът пробол Спасителя от състрадание,

с което изпълнил Божията воля и бил обявен за светец. Преданието разказва, че капка света кръв от прободеното тяло на Спасителя паднала в неговите болни очи и ги излекувала. Прочетете житието му, интересно е.

Този центурион се споменава,  без да сеспоменава името му , от евангелистите Матей, Марк и Лука, когато описват събитията около разпването и смъртта на Христа на кръста.

При смъртта на Спасителя настанал мрак, земята се разтресла и скалите се пропукали. Природата се ужасила, както и стотникът извикал “Наистина Божи Син е бил тоя Човек!”.

След погребението на Господа Иисуса Христа Лонгин пак стоял

на стража при Гроба Господен

Той станал свидетел на Христовото възкресение. Тогава  вече изцяло повярвал в богочовека заедно с другите двама войници, които били с него на стража, разказва житието.

Когато първосвещениците и старейшините еврейски предложили на войниците пари, за да говорят, че уж безжизненото тяло било взето от Христовите ученици, Лонгин не взел парите и открито свидетелствал за възкресението на Господа.

В Евангелието от Йоан пише само „ …но един от войниците прободе с копие ребрата Му, и веднага изтече кръв и вода. “

Центурионът повярвал в  Христовото възкресение, напуснал службата си и приел светото кръщение, твърди църквата.

Наричат копието му

Копието на съдбата

Вярва се, че то е запазено, а който го държи в ръцете си ще управлява света. Във Ватикана се пази едно острие, за което църквата не настоява много, че е автентично. А това във Виена… Неговата история е невероятна. Пътят му може да се проследи от древния Рим до наши дни…

Младият Адолф Хитлер получава видение още като млад и мизерстващ скитник във Виена, че ако завладее, притежаваното от поредица велики германски императори чудотворно копие , ще успее да покори света. Той  вярвал у че Лонгин е бил германски наемник в римската армия, чис ариец, затова висял с часове в съкровищницата, където копието било изложено. Там видял много ясна картина в съзнанието си как триумфално влиза във Виена с армията си. Така и станало, но…

Поверието приписва на собственика на копието неограничена власт над съдбите на народите, докато успее да го задържи.
По онова време то се съхранява в съкровищницата

на австрийската  династия на Хабсбургите.

След аншлуса на Австрия първата работа на фюрера е да го изземе и да го скрие в секретен бункер в Нюрнберг, където е било неговото хранилище още по време на Карл Велики и останалите императори, управлявали Свещената римска империя. Преди да попадне у тях, то е в съкровищницата на византийските василевси, а кой знае… може да има и своята тайнствена връзка с България?

През 1945 г. сред развалините ва бомбардирания град на него почти случайно попадат американски офицери, след като бомба е разрушила част от скривалището му, така то преминава в ръцете на Вашингтон. Хитлер се самоубива часове по късно.

Това не е всичко, но останалото  ще ви го разкажем друг път.

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising