09 / 18 / 2024
Новини България Работа, фитнес, игри и т.н. са по-напред от секса ?

Работа, фитнес, игри и т.н. са по-напред от секса ?

Подслушах неволно във фитнеса разговор между двама младежи...

от infomax
0 коментари
секса

Цвета Димитрова, Фейсбук

Тези дни подслушах неволно във фитнеса разговор между двама младежи на възраст около 18-20 години. Разговорът беше в посока колко добре се подрежда животът им,

откакто нямат гаджета

Как без момичета се освобождава време и пространство за толкова много неща – могат да тренират редовно и пълноценно, да учат, да поработват дори. След подробния анализ, единият плахо вметна „И все пак понякога, много рядко, де, ми липсва.“. Другият удивено пита „Кое ти липсва?“. „Е, сексът. Най-вече.“, отговаря Младеж 1. И последва супер органично убедена тирада как това е пълна загуба на енергия и фокус, които могат да бъдат използвани алтернативно за къде-къде по-смислени неща.
Този разговор е поредна индикация за тенденция, която наблюдавам през последната година от първия ред. С доста убеденост констатирам, че междуполовото общуване е станало мноооого по-трудно от времето, в което съм израснала аз. И

проблемът е на доста нива

– темата, която се превърна в клише (а клишетата хич не са за подценяване) напоследък за смяната на мъжката и женската енергия и ролите между половете, преместването на животът от офлайн към онлайн реалността, промяната на ценностите, та дори и хормонални промени, свързани с начина на живот и храната…
Наблюдавам как в заведения, фитнеси и т.н. женските/ момичешките и мъжките/ момчешките компании са все по-капсулирани и интеракцията помежду им е все по-плаха и вяла. Все повече момичета и жени ми споделят, че се налага те да правят първата крачка. Доста от тях се оплакват и че мъжете често приоритизират работа, фитнес, компютърни игри и т.н. по-напред от секса. Самото общуване и секс се случват все по-често виртуално. Напр. във въпросния фитнес няма директна старомодна интеракция около уредите, а момичето се снима в огледалото, отбелязва местоположението си, момче от фитнеса реагира на снимката и оттам вече може евентуално да се влезе в онлайн комуникация, в която е доста вероятно двамата най-напред да си разменят провокативни снимки, преди и ако изобщо се стигне до директна физическа интеракция.
Когато имам възможност, водя разговори по темата с

младежи от двата пола,

за да разбера какво се случва. Установявам, че и момчетата, и момичетата (но особено момчетата) се чувстват свръхнатоварени с очаквания. Момчетата да имат мускули, да разполагат с финанси, за да могат да осигурят супер висок стандарт, да са подготвени да водят разговори по далечни теми като психология, астрология и т.н. Момичетата да отговарят на определени естетически стандарти, вкл. да имат всякакви подобрения и да имат магически сексуални умения.
Парадоксалното е, че не съм сигурна доколко тези свръхочаквания се генерират от срещуположния пол и доколко се превръщат във вътрешна норма заради нереалистичния контекст на социалните медии. Но едно е сигурно – някъде нещо се е прекъснало, след като дори във възрастта на хормоналните бури, двата пола дезертират в аванс и отказват да влагат енергията и времето си в интеракции. Или ако влизат спорадично в такива, бързо излизат с ghost-ване.
В продължение на тези ми наблюдения и разговори в мен се оформи и

теория за джендър и гей тренда,

който предизвиква толкова агресия и шум напоследък. Това е естествено явление, което съществува от зората на човечеството, като сега няма да влизам в историческата и научна обосновка. Ще споделя само, че ми се струва, че в момента за немалка група младежи, това не е въпрос на сексуална ориентация, а на социална – по-лесното решение да останеш в зоната на комфорт сред представители на пола, който познаваш по-добре и от който очакваш да не те съди сурово за това, което си, начина, по който изглеждаш или нещата, които можеш да предложиш.
Та изпитвам все по-осъзнато

съчувствие

към младежите от двата пола. Никак не им е лесно. Времената са различни и се иска доста кураж, толерантност и търпение, за да се градят мостове между растящата пропаст помежду им.
И на фона на тези размисли днес ме намери една мисъл на Ален Делон – „Жените са чудо на природата. Невъзможно е да ги разбереш, още по-невъзможно е да си обясниш същността им. Тях можеш само да ги обичаш и да им се възхищаваш.“
Дали някога ще се върне старата школа или и тя си отиде с Делон?
Снимка: Бриджит Бардо и Ален Делон, 1968 г.

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising