11 / 14 / 2024
Новини Свят WP: Четири агресивни диктатури готвят кошмарен сценарий за света

WP: Четири агресивни диктатури готвят кошмарен сценарий за света

Оста на злото вече е факт

0 коментари
WP: Четири агресивни диктатури готвят кошмарен сценарий за света

Западните страни трябва активно да се подготвят да противодействат на съюза на Русия, Северна Корея, Иран и Китай. Въпреки че не е тясно координиран съюз, три страни в него имат ядрени оръжия.

Никълъс Еберщат, ръководител на катедрата по политическа икономия в American Enterprise Institute, пише в колонката си за The Washington Post, че „кошмарната“ хипотеза на Бехтол е сценарий, който може никога да не се сбъдне, но точно това е стратегическата изненада от новото партньорство между Русия и Северна Корея, за което западните правителства трябва да се подготвят.

Както и да се разиграе войната в Украйна, разполагането на севернокорейски сили в подкрепа на атака срещу западната демокрация толкова далече от Пхенян трябва да накара Вашингтон да осъзнае нова политика след Студената война.
Четири агресивни диктатури –

Русия, Китай, Иран и Северна Корея

– си сътрудничат стратегически, като сътрудничеството им се задълбочава и става все по-координирано. Три от тях имат ядрени оръжия и Иран се стреми да се присъедини към клуба.

Историкът Хал Брандс отбеляза, че тези страни, въпреки че не образуват тясно координиран съюз като НАТО, вече са по-дълбоко интегрирани, както икономически, така и военно, отколкото силите на Оста от Втората световна война.

Китай и Русия субсидират Северна Корея. Русия разчита на Китай за пазари, Иран за дронове и Северна Корея за военно оборудване и войници. Иран получава военни технологии от Северна Корея и икономическо сътрудничество с Русия и Китай. И действат като застъпници един на друг в международни и дипломатически форуми.

„Трябва да разберем, че войната в Газа и Ливан срещу Израел, която се води от ирански проксита, е руска война срещу Украйна, точно като войната в Тайван, която Китай може да отприщи в удобно за Пекин време театърът на военните действия ще доведе до още по-големи провали“, заключи Еберщат

Войната в Украйна – какво заплашва победата на Путин

Бившият министър на отбраната на Великобритания Грант Шапс отбеляза, че мнозина не разбират важността на предстоящата война в Индо-тихоокеанския регион. Избягването на физически конфликт между Китай и Тайван не само защитава принципите на свободата и демокрацията, но също така има глобални икономически последици.

Според него китайската блокада на Тайван ще доведе до световен недостиг на полупроводници, които са необходими за смартфони, лаптопи, перални, автомобили и друга техника. Инфлацията ще скочи до небето и работните места ще бъдат загубени. Светът може да изпадне в дълбока рецесия, която ще струва трилиони и ще наруши индустриите от технологиите до отбраната, което вероятно ще намали финансовите щети от пандемията Covid-19 и войната в Украйна.

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 5 / 5. Брой гласове: 1

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising