05 / 3 / 2024
Новини Свят Григор Димитров започна с победа участието на турнира от „Мастърс“ 1000 в Индиън Уелс

от infomax
0 коментари
Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието на турнира на твърди кортове от сериите „Мастърс“ 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.5 милиона долара.

Поставеният под номер 13 в схемата Димитров се наложи над французина Александър Мюлер със 7:5, 6:2 за 1:29 час. Това беше първи двубой между двамата, а Димитров си осигури място в третия кръг. Там той ще срещне друг французин Адриан Манарино, който елиминира Томаш Махач (Чехия) с 6:1, 6:2, съобщи БНР.

Александър Мюлер започна срещата по-агресивно, направи пробив в третия гейм, след което взе аванс от 3:1. Димитров изравни 4:4, после спечели подаването му и в 12-ия гейм и поведе в резултата. Българинът направи ранен пробив във втория сет, след което още един и затвори срещата с първия си мачбол.

Димитров има четири победи в четири мача срещу Манарино, а двамата играха за последно през 2022 година във Вашингтон, когато българинът спечели с 6:1, 3:6, 7:5. Миналата година хасковлията отпадна във втория кръг в Индиън Уелс, когато заради травма беше принуден да се откаже от двубоя срещу Джейсън Кюблер (Австралия).