04 / 25 / 2024
Новини България Мощен скандал принудил Лена Бориславова да поиска напускане на парламента

Мощен скандал принудил Лена Бориславова да поиска напускане на парламента

от infomax
0 коментари
lena_borislavova

Лена Бориславова е била принудена да подаде заявление в ЦИК за напускане на парламента след мощен скандал , който се радразил в младата партия. Разправията, която била придружена с яростни обвинения, избухнала на заседание на ръководството на ПП в понеделник вечерта.

Срещу Лена Бориславова били Даниел Лорер и Асен Василев, които още преди началото на предизборната кампания предупредили, че Лена не бива да влиза в листите.  По време на скандала били припомнени скандални факти, свързани с правителството “Петков”, в което Бориславова бе началник кабинет на Кирил Петков, но се приемаше като премиер в сянка. Поне така твърди в.“Труд“.

Не е много ясно каква е истинската причинада гонят младото момиче. Старите хиени рядко търпят по-умните, ако са красиви особено.

Преди дни и бившият пиар на ПП Диана Дамянова обяви в интервю, че Лена изяла между 5 и 10% от подкрепата за ПП-ДБ, а включването ѝ в листите определи като гаф, , съобщава “Труд”, позовавайки се на източници, близки до “Продължаваме промяната” .  А зад Диана Дамянова често прозират други хора.

Разправиите около Лена Бориславова в ръководството на “Продължаваме промяната” са още от времето на кабинета “Петков” и се поддържат с променлив интензитет, коментираха от партията.

Оттам обяснили, че Лена Бориславова обещавала да подаде оставка като депутат, но се ослушвала, до избухването на скандала в петък.
Тези твърдения индиректно бяха потвърдени по време на днешното заседание на ЦИК, на което членът на комисията Красимир Ципов обяви, че заявлението на Лена за напускане на парламента е с дата 10 април, но преди нея има зачертана друга дата. Интересно е какво се е случило преди тази дата и защо заявлението е подадено на 11 април.
ЦИК остави заявлението на Бориславова без разглеждане, тъй като комисията вече не е компетентен орган.
Бориславова не може сега да се откаже от депутатското си място в 49-ото НС, коментира пред “Труд” професорът по конституционно право Пламен Киров. Той обясни, че след като ЦИК е взел решение за състава на НС и той е публикуван в Държавен вестник, избраните депутати трябва да положат клетва и след това, ако не искат да останат в парламента, да подадат заявления за отказ в ЦИК.

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising