05 / 15 / 2024
Новини България Белослава Кръстева докосна титлата на световния шампионат по шахмат

Белослава Кръстева докосна титлата на световния шампионат по шахмат

от infomax
0 коментари

Младата надежда Белослава Кръстева докосна титлата на световния шампионат по шахмат за юноши и девойки до 20 години в Мексико,  но не успя да я спечели и след сложни сметки остана трета. А това също е голям успех.

В последната 11-та партия, в която й стигаше и едно реми, тя  играеше с белите фигури и инициативата, но загуби злощастно от аржентинката Кандела Гекамбуру.

Белослава Кръстева започна партията отлично, но на контролния 40 ход направи груба грешка и аржентинката се възползва.

След победа на рейтинг фаворитката Кариса Ип от САЩ на втора маса се стигна до дележ на първото място с по 8,5 точки с тези три състезателки. Допълнителните показатели отредиха титлата да отиде в Аржентина, а българката остана с бронзов медал, предаде БНР.

Така страната ни вече има шест отличия – две златни, едно сребърно и три бронзови. Шампиони при юношите са били Кирил Георгиев и Васил Спасов.