През есента полските гризачи преживяха „демографски взрив“, който усетиха войниците на фронта – в миналото резултатите от битките и войните често зависеха от мишки и плъхове, пише УНИАН.
Миналата седмица
една от топ-темите
беше напливът на мишки на фронта в Украйна.
Наистина има твърде много от тях, защото хищници и фермери избягаха от войната, а гризачите, след като получиха пълна свобода в топло време, започнаха да „пируват“ на нивите, където остана реколтата.
Сега, усещайки студа, те се качват при военните, където има топлина и храна.
В миналото гризачите са били важен фактор във войната, самите те са ставали оръжия, провокирали са войни и глад, превръщали са танковете в метални отпадъци и дори са лишавали диктаторите от власт… Решихме да напомним как гризачите могат да влияят на военните събития и как са били воювали в миналото, пише агенцията.
„Въпросът за мишката“ през 2023 г. и в предишни епохи
Окупаторите започнаха да се оплакват от украинските мишки още миналата есен. Тогава някои „злогери“ дори обвиниха гризачите за неуспехите на руската армия. Например, гризачите развалят не само храната, но дори и цигарите, фасовете и изобщо всичко, което могат да достигнат със зъби, включително оборудване и барут. И разпространяват туларемия.
В резултат на това, уж заради мишките, бойният капацитет на руската армия се оказа намален, което след това доведе до „прегрупиране“. Тогава украинската публика го прие с хумор, но изглежда мишките се превръщат в проблем и за Въоръжените сили на Украйна.
Ако се обърнем към историята, ще се окаже, че влиянието на гризачите върху войните е много по-голямо, отколкото съвременните хора си представят. Те не само разваляха провизиите и разпространяваха болести още по време на войни, но и сами ги провокираха.