Новини България Кожодерството стана спорт. И „Софийска вода“ вдига цените

Кожодерството стана спорт. И „Софийска вода“ вдига цените

от infomax
0 коментари
Кожодерството стана спорт. И "Софийска вода" вдига цените

Вечно гладни за печалби и все така безскрупулни са монополистите на нашия пазар, когато става дума за увеличаване на цените. Не само те, разбира се. Кожодерството стана любим спорт.

Не са само мобилните оператори и „Топлофикация“ , които са безспорни лидери в безочието.

В този случай говорим за съдебното решение, което увеличава нормата на възвращаемост на капитала на „Софийска вода“. Имаме пореден пример за това как, когато мощни корпорации искат повече пари, те просто ги вземат. Нека си припомним думите на император Веспасиан: „Парите не миришат.“ Тази древна мъдрост е все още в сила и днес, особено когато става въпрос за парите на монополистите.

Днес, на

заседание на КЕВР,

беше решено, че държавният регулатор ще утвърди размера на нормата на 10 юли.

Нормата на възвращаемост, която, разбира се, се отразява на крайната цена на водата за потребителите, е определена на 8,12%, както при всички други големи ВиК оператори. Директорът на „Софийска вода“ Васил Тренев, с усмивка на човек, който знае как да завърти цифрите, коментира:

„С днешното заседание се следва процедурата по одобрение на бизнес плана на „Софийска вода“, който бизнес план беше предаден на КЕВР през есента на миналата година. Ние предложихме за тази година увеличение на цената на водата с

22,34%,

което се базира основно на увеличение на цени на материали, стоки и услуги, които „Софийска вода“ използва, включително и възнагражденията вследствие на натрупаната инфлация. „Софийска вода“ работи 2022 и 2023 година без увеличена цена, тъй като няма бизнес план, т.е. акумулираното увеличение към тази година е това, което ние сме предложили“.

А сега, на всички онези софиянци, които се чудят къде няма да има вода в София, можем само да кажем: Няма значение къде точно няма да има вода – цената ще бъде висока навсякъде, както  обикновено. В крайна сметка, ние плащаме за „привилегията“ да живеем в град, където всичкоа се управлява от монополисти, за които парите наистина не миришат.

Колко полезна Ви беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

Тъй като намирате тази публикация за полезна...

Последвайте ни в социалните мрежи!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази публикация!

Кажете ни как можем да подобрим тази публикация?

Може да харесате още

За нас

Онлайн списание

E-mail бюлетин

@2022 – 2024. All Right Reserved InfoMax. Уеб дизайн от MOXX Advertising